ETTEVÕTTEST

Ettevõttest ja õigusabi büroo nimest

Consigliori Õigusbüroo, ettevõttest

Consigliere

Consigliori – sõna on tuletatud sõnast – consigliere. Itaalia keeles tähendab sõna consigliere “nõustajat”, eelkõige juriidilist nõustajat ning consigliere`ks kutsustakse muuhulgas ka linnavolikogu liikmeid nii Itaalias, kui ka Sveitsis. Consigliere on Itaalia keelde tuletatud ladinakeelsetest sõnadest – consiliarius (nõunik) ja consilium (nõu).

19. ja 20. sajandil oli consigliere Sitsiilia ja Ameerika maffia juhtimisstruktuuris maffiabossi kõige lähedasem ja usaldusväärsem nõuandja, kes esindas bossi olulistel nii maffiapere koosolekutel, kui ka koosolekutel teiste maffiaperedega. Eeldati, et consigliere andis maffiabossile erapooletud ja omakasupüüdmatut nõu ning tal puudus nõustamisel isiklik ambitsioon. Consigliere`de elu oli tavaliselt väga silmapaistmatu ning seetõttu teatakse nende eludest ja tegemistest väga vähe.

Reaalselt oli consigliere tavaliselt maffia struktuuris tähtsuselt kolmas isik pärast bossi ja selle abi ning tavaliselt moodustasid nemad kolmekesi maffiapere nn. “administratsiooni”, mis otsustas kõik tähtsamad küsimused maffiapere elus.

ristiisa, ettevõttest

The Godfather

Consigliere sõna kasutusele võttu populariseeris Mario Puzo romaan “Godfather” (1969) ja selle romaani järgi tehtud filmid “The Godfather” ja “The Godfather Part II

Õigusbüroo asutajad olid kõik noored jurstid, kes olid ka suured Mario Puzo romaani austajad ning soovisid ka oma loodava ettevõtte nimetada just Consigliori OÜ.